book online

Winter season 2016/2017
December 16, 2016 to Easter mondat April 17, 2017

The following booking conditions apply: Minimum lenght of stay: 3 night. Arrival and departure: daily

  reservation@name.com

  Reservation hotline: +1 800 1234 556

  SZKOLENIA INDYWIDUALNE - NARTY

  OPIS SZKOLENIA

  Szkolenie indywidualne to jedna z najbardziej efektywnych form nauki jazdy na nartach, zarówno dla stawiających pierwsze kroki, jak i osób chcących doskonalić swoje umiejętności. Zajęcia jeden na jeden z instruktorem pozwalają optymalnie wykorzystać czas na naukę, dostosować ćwiczenia do potrzeb kursanta jak i na bieżąco korygować jego błędy. Elastyczny i indywidualny tok prowadzenia zajęć, pewność i celowość szkolenia gwarantują szybkie postępy i przyjemność nauki. Ten rodzaj szkolenia polecamy osobom, które w krótkim czasie chcą podnieść swoje umiejętności. Szkolenia indywidualne prowadzone są w grupach do maksymalnie 4 osób.

  INFORMACJE O KURSIE I ŚWIADCZENIA
  • czas trwania lekcji – 55 minut
  PROMOCJA

  Dla rodzin przygotowaliśmy ofertę specjalną: 2 osoby płacą za lekcję, pozostali członkowie rodziny uczestniczą bezpłatnie w zajęciach (promocja dotyczy tylko szkoleń w godzinach popołudniowych, maksymalna ilość uczestników to 4).

  1 OSOBA: 40 €

  2 OSOBY: 45 €

  GWARANTUJEMY
  • Bezpieczeństwo
  • Sprawdzonych instruktorów
  • Wysoki poziom szkolenia
  • Nauczanie na różnych poziomach zaawansowania
  ZOBACZ ZDJĘCIA

  WAŻNE INFORMACJE DLA RODZICÓW

  +Poziomy szkolenia

  1. Pierwszy kontakt z nartami.
  2. Bezpiecznie porusza się po łatwych trasach (niebieskich): potrafi hamować, skręca stosując łuki płużne, korzysta z wyciągu talerzykowego.
  3. Korzysta z tras łatwych i o średniej trudności (niebieskich i czerwonych): stara się prowadzić narty równolegle.
  4. Swobodnie pokonuje trasy o różnym stopniu trudności, prowadzi narty równolegle, stara się wykorzystywać krawędzie. Doskonali technikę krawędziową.
  5. Prowadzi narty równolegle, jeździ na krawędziach – doskonalenie techniki. Gotowy do rozpoczęcia przygody z jazdą sportową (na tyczkach).

  +Co moje dziecko musi mieć na zajęcia?

  • sprawny sprzęt narciarski (narty, buty narciarskie – najlepiej ubrane i zapięte, kask, kije lub sprzęt snowboardowy). We Włoszech dzieci do 16 roku życia obligatoryjnie muszą mieć kaski na stoku, u starszych i dorosłych też są mile widziane.
  • ubiór odpowiedni do warunków panujących na dworze / polu J Dla małych dzieci mile widziane rękawiczki z gumkami na nadgarstki.
  • ważny skipass.

  +Byłoby dobrze jakby dziecko miało ze sobą:

  • chusteczki higieniczne,
  • szminkę ochronną / krem- przystosowany do niskich temperatur.

  +Zbiórka – rozpoczęcie i zakończenie zajęć
  Informacje o miejscu pierwszej zbiórki, w którym rozpoczynane i kończone są zajęcia, otrzymacie w mailu organizacyjnym na kilka dni przed rozpoczęciem szkolenia, lub na miejscu – w dniu Waszego przyjazdu do Maso Corto. Tą samą drogą otrzymacie Państwo numer telefonu do osoby odpowiedzialnej za realizację szkoleń jak i informację o naszym punkcie informacyjnym mieszczącym sie w Top Residence Kurz w Maso Corto.

  Dla usprawnienia: prosimy o przyprowadzenie dziecka pięć minut przed rozpoczęciem zajęć. Prosimy również o punktualne przybycie po „odbiór” dziecka, abyśmy mogli rozpocząć zajęcia z następnymi grupami/kursantami. Zajęcia staramy się rozpoczynać punktualnie, nie czekamy na ewentualnych spóźnialskich. Osoba spóźniona kontaktuje się telefonicznie z instruktorem i na własną rękę dołącza do grupy. W kolejnych dniach większość zajęć rozpoczynamy zbiórką pod dolną stacją gondoli na lodowiec. Natomiast ostateczną decyzje o miejscu rozpoczęcia kolejnych zajęć jak i ich zakończenia podejmuje i ogłasza instruktor prowadzący daną grupę. Zbiórka dla dzieci zaczynających swoją przygodę z nartami poziom szkolenia „1” odbywa się przy tzw. „macie/dywaniku” – wyciągu taśmowym.

  W celu jak najlepszego spożytkowania czasu szkolenia prosimy rodziców, żeby dzieci przed zajęciami skorzystały z toalety.

  +Weryfikacja umiejętności / podział na grupy
  Już podczas zapisywania dzieci na szkolenia prosimy o podanie poziomu zaawansowania w oparciu o naszą 5 stopniową skalę umiejętności narciarskich. Mimo tego, dla bezpieczeństwa i w celu stworzenia jak najbardziej jednolitych grup, pierwszego dnia weryfikujemy umiejętności naszych kursantów na dolnej trasie – wyciągu talerzykowym GLOCKEN(dotyczy grup na  poziomach „2-5”). Dlatego też pierwszego dnia, przez pierwsze 20 minut prosimy wszystkich rodziców i opiekunów o pozostanie w pobliżu, do momentu podziału na grupy. Po zweryfikowaniu umiejętności, zajęcia są kontynuowane na stokach wybranych przez instruktorów, odpowiednich do poziomu danej grupy i dobranych do celów szkoleniowych.

  Jeśli kursant nie będzie samodzielnie korzystał z wyciągu, instruktor prowadzący ma prawo przesunąć kursanta na stosowny, niższy poziom. Podobnie jeśli deklarowany poziom zaawansowania nie oddaje dobrze umiejętności dziecka, zostanie ono przeniesione na podstawie decyzji instruktora do grupy na najbardziej zbliżonym poziomie. Należy tutaj podkreślić, że podczas całego kursu może nastąpić przesunięcie dzieci do grupy niżej lub wyżej, tak żeby grupy były jak najbardziej jednorodne, co zapewnia lepsze efekty w nauczaniu.

  +Kto będzie prowadził zajęcia z dziećmi?
  Zajęcia prowadzone są przez  polskich instruktorów narciarstwa. Większość z naszych instruktorów jest również absolwentami Akademii Wychowania Fizycznego. Trzon naszej kadry tworzą stali instruktorzy, którzy posiadają doświadczenie w pracy z dziećmi i dorosłymi na różnych poziomach zaawansowania. Oprócz instruktorów, jeśli jest taka potrzeba, w zajęciach uczestniczą pomocnicy instruktora / animatorzy (w przypadku grup początkujących).
  +Czy rodzice mogą być obecni na kursie wraz z dzieckiem?
  Z doświadczenia wiemy, że obecność rodzica na szkoleniu zwiększa dekoncentrację dziecka. W celu maksymalizacji efektów szkolenia prosimy, by rodzice oddali dziecko  pod opiekę wyznaczonego instruktora, a następnie obserwowali zajęcia, ale z odległości uniemożliwiającej dziecku zobaczenie rodzica. Jeśli jesteście Państwo w zasięgu wzroku swoich pociech, to często nasz „czar pryska” i dużo trudniej o skupienie i  uwagę małych narciarzy
  +Pozostałe informacje
  Ważne! Prosimy podać numer telefonu do osoby sprawującej opiekę nad dzieckiem podczas jego pobytu w Maso Corto.

  REZERWACJA

  Rezerwacja online z minimum 30-dniowym wyprzedzeniem gwarantuje dostępność szkolenia.
  Umożliwia nam także optymalne przygotowanie grup z uwzględnieniem poziomu zaawansowania i liczby uczestników.
  Liczba miejsc jest zawsze ograniczona.

  DLACZEGO WARTO Z NAMI JEŹDZIĆ ?

  Mamy blisko 10 lat doświadczenia

  Specjalizujemy się w nartach, które są naszą pasją

  Szkolenia prowadzimy w oparciu o polski i włoski program nauczania jak i bazujemy na własnym doświadczeniu

  Stały i sprawdzony TEAM instruktorów

  Cześć, masz pytania, napisz do Nas!