book online

Winter season 2016/2017
December 16, 2016 to Easter mondat April 17, 2017

The following booking conditions apply: Minimum lenght of stay: 3 night. Arrival and departure: daily

  reservation@name.com

  Reservation hotline: +1 800 1234 556

  SZKOLENIA GRUPOWE ALL INCLUSIVE

  OPIS SZKOLENIA

  Specjalnie z myślą o najmłodszych narciarzach i Państwa wygodzie przygotowaliśmy coś specjalnego: całodzienne szkolenie all inclusive z polskojęzyczną, sprawdzaną opieką. Naszym celem jest sprawienie, by Wasze maluchy czuły się bezpiecznie na stoku i z chęcią uczestniczyły w zajęciach. W przerwie zjadły lunch i jeszcze po nim, wspólnie z naszymi instruktorami, poszusowały na stokacTh doliny Val Senales, ciesząc się nartami i podnosząc swoje umiejętności. Oferta jest dostosowana dla dzieci już jeżdżących na nartach, jak i dla tych, które stawiają na nich pierwsze kroki. W przerwie udajemy się na w pełni zasłużony lunch, najczęściej w restauracji na górnej stacji kolejki linowej (wliczony w cenę). Dzięki opiece jaką zapewniamy każdego dnia w godzinach 10:00-16:00, również Wy – rodzicie będziecie cieszyć się białym szaleństwem na stokach doliny Val Senales.

  INFORMACJE O KURSIE I ŚWIADCZENIA
  • zajęcia odbywają się od niedzieli do piątku (6 dni)
  • dziennie 4,5 godziny na śniegu + 1,5 godziny na lunch i przerwę
  • zajęcia codziennie w godzinach od 10:00 – 16:00 w trzech blokach:
   10:00-12:00 (szkolenie narciarskie – w bloku rannym nacisk kładziemy na ćwiczenia techniki)
   12:00-13:30 (lunch – zawiera danie główne, gorącą herbatę, wodę)
   13:30-16:00 (wspólna jazda na nartach, utrwalanie/szlifowanie umiejętności narciarskich, w bloku popołudniowym zajęcia dostosowywane są możliwości grupy)
  • grupy od 4 do 8 osób
  • pierwszego dnia kursu (niedziela) w godzinach wieczornych (19:00), odbywają się około 20-30 minutowe zajęcia z zasad bezpieczeństwa na stoku (dekalog narciarza FIS)
  • na zakończenie kursu przeprowadzamy zawody z ceremonią ogłoszenia wyników, wręczenia pucharów i dyplomów.

  CENA SZKOLENIA: 340 €

  GWARANTUJEMY
  • Bezpieczeństwo
  • Sprawdzonych instruktorów
  • Wysoki poziom szkolenia
  • Nauczanie na różnych poziomach zaawansowania
  ZOBACZ ZDJĘCIA

  WAŻNE INFORMACJE DLA RODZICÓW

  +Poziomy szkolenia

  1. Pierwszy kontakt z nartami.
  2. Bezpiecznie porusza się po łatwych trasach (niebieskich): potrafi hamować, skręca stosując łuki płużne, korzysta z wyciągu talerzykowego.
  3. Korzysta z tras łatwych i o średniej trudności (niebieskich i czerwonych): stara się prowadzić narty równolegle.
  4. Swobodnie pokonuje trasy o różnym stopniu trudności, prowadzi narty równolegle, stara się wykorzystywać krawędzie. Doskonali technikę krawędziową.
  5. Prowadzi narty równolegle, jeździ na krawędziach – doskonalenie techniki. Gotowy do rozpoczęcia przygody z jazdą sportową (na tyczkach).

  +Co moje dziecko musi mieć na zajęcia?

  • sprawny sprzęt narciarski (narty, buty narciarskie – najlepiej ubrane i zapięte, kask, kije lub sprzęt snowboardowy). We Włoszech dzieci do 16 roku życia obligatoryjnie muszą mieć kaski na stoku, u starszych i dorosłych też są mile widziane.
  • ubiór odpowiedni do warunków panujących na dworze / polu J Dla małych dzieci mile widziane rękawiczki z gumkami na nadgarstki.
  • ważny skipass.

  +Byłoby dobrze jakby dziecko miało ze sobą:

  • chusteczki higieniczne,
  • szminkę ochronną / krem- przystosowany do niskich temperatur.

  +Zbiórka – rozpoczęcie i zakończenie zajęć
  Informacje o miejscu pierwszej zbiórki, w którym rozpoczynane i kończone są zajęcia, otrzymacie w mailu organizacyjnym na kilka dni przed rozpoczęciem szkolenia, lub na miejscu – w dniu Waszego przyjazdu do Maso Corto. Tą samą drogą otrzymacie Państwo numer telefonu do osoby odpowiedzialnej za realizację szkoleń jak i informację o naszym punkcie informacyjnym mieszczącym sie w Top Residence Kurz w Maso Corto.

  Dla usprawnienia: prosimy o przyprowadzenie dziecka pięć minut przed rozpoczęciem zajęć. Prosimy również o punktualne przybycie po „odbiór” dziecka, abyśmy mogli rozpocząć zajęcia z następnymi grupami/kursantami. Zajęcia staramy się rozpoczynać punktualnie, nie czekamy na ewentualnych spóźnialskich. Osoba spóźniona kontaktuje się telefonicznie z instruktorem i na własną rękę dołącza do grupy. W kolejnych dniach większość zajęć rozpoczynamy zbiórką pod dolną stacją gondoli na lodowiec. Natomiast ostateczną decyzje o miejscu rozpoczęcia kolejnych zajęć jak i ich zakończenia podejmuje i ogłasza instruktor prowadzący daną grupę. Zbiórka dla dzieci zaczynających swoją przygodę z nartami poziom szkolenia „1” odbywa się przy tzw. „macie/dywaniku” – wyciągu taśmowym.

  W celu jak najlepszego spożytkowania czasu szkolenia prosimy rodziców, żeby dzieci przed zajęciami skorzystały z toalety.

  +Weryfikacja umiejętności / podział na grupy
  Już podczas zapisywania dzieci na szkolenia prosimy o podanie poziomu zaawansowania w oparciu o naszą 5 stopniową skalę umiejętności narciarskich. Mimo tego, dla bezpieczeństwa i w celu stworzenia jak najbardziej jednolitych grup, pierwszego dnia weryfikujemy umiejętności naszych kursantów na dolnej trasie – wyciągu talerzykowym GLOCKEN(dotyczy grup na  poziomach „2-5”). Dlatego też pierwszego dnia, przez pierwsze 20 minut prosimy wszystkich rodziców i opiekunów o pozostanie w pobliżu, do momentu podziału na grupy. Po zweryfikowaniu umiejętności, zajęcia są kontynuowane na stokach wybranych przez instruktorów, odpowiednich do poziomu danej grupy i dobranych do celów szkoleniowych.

  Jeśli kursant nie będzie samodzielnie korzystał z wyciągu, instruktor prowadzący ma prawo przesunąć kursanta na stosowny, niższy poziom. Podobnie jeśli deklarowany poziom zaawansowania nie oddaje dobrze umiejętności dziecka, zostanie ono przeniesione na podstawie decyzji instruktora do grupy na najbardziej zbliżonym poziomie. Należy tutaj podkreślić, że podczas całego kursu może nastąpić przesunięcie dzieci do grupy niżej lub wyżej, tak żeby grupy były jak najbardziej jednorodne, co zapewnia lepsze efekty w nauczaniu.

  +Kto będzie prowadził zajęcia z dziećmi?
  Zajęcia prowadzone są przez  polskich instruktorów narciarstwa. Większość z naszych instruktorów jest również absolwentami Akademii Wychowania Fizycznego. Trzon naszej kadry tworzą stali instruktorzy, którzy posiadają doświadczenie w pracy z dziećmi i dorosłymi na różnych poziomach zaawansowania. Oprócz instruktorów, jeśli jest taka potrzeba, w zajęciach uczestniczą pomocnicy instruktora / animatorzy (w przypadku grup początkujących).
  +Czy rodzice mogą być obecni na kursie wraz z dzieckiem?
  Z doświadczenia wiemy, że obecność rodzica na szkoleniu zwiększa dekoncentrację dziecka. W celu maksymalizacji efektów szkolenia prosimy, by rodzice oddali dziecko  pod opiekę wyznaczonego instruktora, a następnie obserwowali zajęcia, ale z odległości uniemożliwiającej dziecku zobaczenie rodzica. Jeśli jesteście Państwo w zasięgu wzroku swoich pociech, to często nasz „czar pryska” i dużo trudniej o skupienie i  uwagę małych narciarzy
  +Pozostałe informacje
  Ważne! Prosimy podać numer telefonu do osoby sprawującej opiekę nad dzieckiem podczas jego pobytu w Maso Corto.

  REZERWACJA

  Rezerwacja online z minimum 30-dniowym wyprzedzeniem gwarantuje dostępność szkolenia.
  Umożliwia nam także optymalne przygotowanie grup z uwzględnieniem poziomu zaawansowania i liczby uczestników.
  Liczba miejsc jest zawsze ograniczona.

  DLACZEGO WARTO Z NAMI JEŹDZIĆ ?

  Mamy blisko 10 lat doświadczenia

  Specjalizujemy się w nartach, które są naszą pasją

  Szkolenia prowadzimy w oparciu o polski i włoski program nauczania jak i bazujemy na własnym doświadczeniu

  Stały i sprawdzony TEAM instruktorów

  Cześć, masz pytania, napisz do Nas!