book online

Winter season 2016/2017
December 16, 2016 to Easter mondat April 17, 2017

The following booking conditions apply: Minimum lenght of stay: 3 night. Arrival and departure: daily
reservation@name.comReservation hotline: +1 800 1234 556

SZKOLENIA GRUPOWE 2H

OPIS SZKOLENIA

Szkolenie dedykowane jest dzieciom, które chcą rozpocząć swoja przygodę z narciarstwem, jak i tych, które pierwsze kroki mają już za sobą i chcą pod okiem instruktora zdobywać kolejne umiejętności narciarskie. Szkolenie rozpoczynamy zweryfikowaniem umiejętności kursantów i na tej podstawie tworzymy grupy szkoleniowe. Początkowy podział na grupy odbywa się w momencie zapisania dzieci na szkolenia, gdy określają Państwo umiejętności w odniesieniu do naszej 5 stopniowej skali poziomów narciarskich (u dołu strony). Drugim kryterium, które bierzmy pod uwagę przy tworzeniu grup jest wiek uczestników. Każdy dzień szkoleniowy zaczynamy rozgrzewką. W dalszej części szkolenia staramy się przekazać umiejętności w przyjaznej formie i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa na stoku. Podczas 6-dniowego kursu, jeśli dane dziecko odbiega umiejętnościami w górę lub dół od pozostałych kursantów, może zostać przeniesione do innej grupy.

INFORMACJE O KURSIE I ŚWIADCZENIA
 • zajęcia odbywają się od niedzieli do piątku (6 dni),
  szkolenie trwa 2h dziennie (1h 55 min zajęć na śniegu),
  grupy: od 4 do 8 osób,
 • pierwszego dnia kursu (niedziela) w godzinach wieczornych (19:00), odbywają się około 20-30 minutowe zajęcia z zasad bezpieczeństwa na stoku (dekalog narciarza FIS )
 • na zakończenie kursu przeprowadzone są zawody z ceremonią ogłoszenia wyników, wręczenia pucharów i dyplomów.

CENA SZKOLENIA: 145 €

GWARANTUJEMY
 • Bezpieczeństwo
 • Sprawdzonych  instruktorów
 • Wysoki poziom szkolenia
 • Nauczanie na różnych poziomach zaawansowania
ZOBACZ ZDJĘCIA

WAŻNE INFORMACJE DLA RODZICÓW

+Poziomy szkolenia

 1. Pierwszy kontakt z nartami.
 2. Bezpiecznie porusza się po łatwych trasach (niebieskich): potrafi hamować, skręca stosując łuki płużne, korzysta z wyciągu talerzykowego.
 3. Korzysta z tras łatwych i o średniej trudności (niebieskich i czerwonych): stara się prowadzić narty równolegle.
 4. Swobodnie pokonuje trasy o różnym stopniu trudności, prowadzi narty równolegle, stara się wykorzystywać krawędzie. Doskonali technikę krawędziową.
 5. Prowadzi narty równolegle, jeździ na krawędziach – doskonalenie techniki. Gotowy do rozpoczęcia przygody z jazdą sportową (na tyczkach).

+Co moje dziecko musi mieć na zajęcia?

 • sprawny sprzęt narciarski (narty, buty narciarskie – najlepiej ubrane i zapięte, kask, kije lub sprzęt snowboardowy). We Włoszech dzieci do 16 roku życia obligatoryjnie muszą mieć kaski na stoku, u starszych i dorosłych też są mile widziane.
 • ubiór odpowiedni do warunków panujących na dworze / polu J Dla małych dzieci mile widziane rękawiczki z gumkami na nadgarstki.
 • ważny skipass.

+Byłoby dobrze jakby dziecko miało ze sobą:

 • chusteczki higieniczne,
 • szminkę ochronną / krem- przystosowany do niskich temperatur.

+Zbiórka – rozpoczęcie i zakończenie zajęć
Informacje o miejscu pierwszej zbiórki, w którym rozpoczynane i kończone są zajęcia, otrzymacie w mailu organizacyjnym na kilka dni przed rozpoczęciem szkolenia, lub na miejscu – w dniu Waszego przyjazdu do Maso Corto. Tą samą drogą otrzymacie Państwo numer telefonu do osoby odpowiedzialnej za realizację szkoleń jak i informację o naszym punkcie informacyjnym mieszczącym sie w Top Residence Kurz w Maso Corto.

Dla usprawnienia: prosimy o przyprowadzenie dziecka pięć minut przed rozpoczęciem zajęć. Prosimy również o punktualne przybycie po „odbiór” dziecka, abyśmy mogli rozpocząć zajęcia z następnymi grupami/kursantami. Zajęcia staramy się rozpoczynać punktualnie, nie czekamy na ewentualnych spóźnialskich. Osoba spóźniona kontaktuje się telefonicznie z instruktorem i na własną rękę dołącza do grupy. W kolejnych dniach większość zajęć rozpoczynamy zbiórką pod dolną stacją gondoli na lodowiec. Natomiast ostateczną decyzje o miejscu rozpoczęcia kolejnych zajęć jak i ich zakończenia podejmuje i ogłasza instruktor prowadzący daną grupę. Zbiórka dla dzieci zaczynających swoją przygodę z nartami poziom szkolenia „1” odbywa się przy tzw. „macie/dywaniku” – wyciągu taśmowym.

W celu jak najlepszego spożytkowania czasu szkolenia prosimy rodziców, żeby dzieci przed zajęciami skorzystały z toalety.

+Weryfikacja umiejętności / podział na grupy
Już podczas zapisywania dzieci na szkolenia prosimy o podanie poziomu zaawansowania w oparciu o naszą 5 stopniową skalę umiejętności narciarskich. Mimo tego, dla bezpieczeństwa i w celu stworzenia jak najbardziej jednolitych grup, pierwszego dnia weryfikujemy umiejętności naszych kursantów na dolnej trasie – wyciągu talerzykowym GLOCKEN(dotyczy grup na  poziomach „2-5”). Dlatego też pierwszego dnia, przez pierwsze 20 minut prosimy wszystkich rodziców i opiekunów o pozostanie w pobliżu, do momentu podziału na grupy. Po zweryfikowaniu umiejętności, zajęcia są kontynuowane na stokach wybranych przez instruktorów, odpowiednich do poziomu danej grupy i dobranych do celów szkoleniowych.

Jeśli kursant nie będzie samodzielnie korzystał z wyciągu, instruktor prowadzący ma prawo przesunąć kursanta na stosowny, niższy poziom. Podobnie jeśli deklarowany poziom zaawansowania nie oddaje dobrze umiejętności dziecka, zostanie ono przeniesione na podstawie decyzji instruktora do grupy na najbardziej zbliżonym poziomie. Należy tutaj podkreślić, że podczas całego kursu może nastąpić przesunięcie dzieci do grupy niżej lub wyżej, tak żeby grupy były jak najbardziej jednorodne, co zapewnia lepsze efekty w nauczaniu.

+Kto będzie prowadził zajęcia z dziećmi?
Zajęcia prowadzone są przez  polskich instruktorów narciarstwa. Większość z naszych instruktorów jest również absolwentami Akademii Wychowania Fizycznego. Trzon naszej kadry tworzą stali instruktorzy, którzy posiadają doświadczenie w pracy z dziećmi i dorosłymi na różnych poziomach zaawansowania. Oprócz instruktorów, jeśli jest taka potrzeba, w zajęciach uczestniczą pomocnicy instruktora / animatorzy (w przypadku grup początkujących).
+Czy rodzice mogą być obecni na kursie wraz z dzieckiem?
Z doświadczenia wiemy, że obecność rodzica na szkoleniu zwiększa dekoncentrację dziecka. W celu maksymalizacji efektów szkolenia prosimy, by rodzice oddali dziecko  pod opiekę wyznaczonego instruktora, a następnie obserwowali zajęcia, ale z odległości uniemożliwiającej dziecku zobaczenie rodzica. Jeśli jesteście Państwo w zasięgu wzroku swoich pociech, to często nasz „czar pryska” i dużo trudniej o skupienie i  uwagę małych narciarzy

+Pozostałe informacje
Ważne! Prosimy podać numer telefonu do osoby sprawującej opiekę nad dzieckiem podczas jego pobytu w Maso Corto.

REZERWACJA

Rezerwacja online z minimum 30-dniowym wyprzedzeniem gwarantuje dostępność szkolenia.
Umożliwia nam także optymalne przygotowanie grup z uwzględnieniem poziomu zaawansowania i liczby uczestników.
Liczba miejsc jest zawsze ograniczona.

DLACZEGO WARTO Z NAMI JEŹDZIĆ ?

Mamy blisko 10 lat doświadczenia

Specjalizujemy się w nartach, które są naszą pasją

Szkolenia prowadzimy w oparciu o polski i włoski program nauczania jak i bazujemy na własnym doświadczeniu

Stały i sprawdzony TEAM instruktorów

Cześć, masz pytania, napisz do Nas!

COVID-19. Bezpieczna rezerwacja 100% zwrotu na konto!

Rezerwując wakacje/szkolenia z nami zyskujesz pewność, że w przypadku zamknięcia granic lub
zamknięcia obiektu, zwrócimy Ci 100% wpłaty – przelewem, nie w formie vouchera. Tak samo jak
w przypadku choroby kursanta lub jego najbliższych

COVID-19. Bezpieczna rezerwacja 100% zwrotu na konto!

Rezerwując wakacje/szkolenia z nami zyskujesz pewność, że w przypadku zamknięcia granic lub
zamknięcia obiektu, zwrócimy Ci 100% wpłaty – przelewem, nie w formie vouchera. Tak samo jak
w przypadku choroby kursanta lub jego najbliższych